Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

Επίκαιρα Θέματα Φλεγμονής και Αυτοανοσίας

20 Σεπτεμβρίου 2019 @ 10:00 - 21 Σεπτεμβρίου 2019 @ 20:00

Αγαπητές και αγαπητοί Συνάδελφοι,

Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στην επιστημονική εκδήλωση:«Επίκαιρα Θέματα Φλεγμονής και Αυτοανοσίας» που θα διεξαχθεί στις 20 και 21 Σεπτεμβρίου 2019 στην Αλεξανδρούπολη, στο Grecotel Egnatia και τελεί υπό την αιγίδα τoυ Ιατρικού Τμήματος του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου Θράκης. Η εκδήλωση συνδιοργανώνεται από την A’ Πανεπιστημιακή Παθολογική Κλινική και το Εργαστήριο Μοριακής Αιματολογίας του ΔΠΘ, και την Κλινική Παθολογικής Φυσιολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Τα φλεγμονώδη & αυτοάνοσα νοσήματα αποτελούν καθημερινό αντικείμενο κλινικού προβληματισμού και σημαντικό πεδίο έρευνας και εφαρμογής τεχνολογιών αιχμής. Διαβάστε την πλήρη Προσκλητήρια Ανακοίνωση εδώ.

Προκειμένου να έχετε πληρέστερη ενημέρωση παρακαλούμε επισκεφτείτε την ιστοσελίδα του Συνεδρίου www.automeeting2019.gr.

Με συναδελφικούς χαιρετισμούς,
Αθανάσιος Τζιούφας